logotyp
Krásný den,

chtěla bych vám představit mou úplně první klientku, kamarádku, která mě oslovila s prosbou, že chce poradit se stravou, změnit stravovací návyky a dát nějaké to kilčo dolů. Říkala, že je to hrozný, že se na sebe nemůže ani podívat do zrcadla. No co vám budu povídat. Je to pěkná ženská, umí se pěkně upravit a obléknout, tak proč nosit navíc 10 kg. Však je to ještě mladá buchta, netřeba se smířit po čtyřicítce s nadváhou a také s tím, že v našem věku už změna tohoto typu nemá cenu. Říkám jí: “Opravdu CHCEŠ?“. Opravdu chtěla a já jí věřila, proto jsem do toho šla s ní. Oslovila mě, ještě než jsem dokončila kurz výživového poradce. Ona je vlastně můj pokusný králík :-D Musím říct, že jsem na ní neskutečně pyšná a všem poradcům takové klienty přeji.
(v článku od ní se v závorkách objeví text ode mě, páč ona někdy strašně kecá :-D )

Zde je příběh mé cesty za vysněným cílem…nebo tělem? Na začátku jsem vážila 76 kg (no kecá 76,5) a ta kila už začínala být špatně maskovatelná. Řekla jsem si, že s tím musím okamžitě něco začít dělat! A proč jsem chtěla zhubnout? Jednoduše jsem se chtěla cítit lépe, jíst zdravěji a vypadat ve svém věku ještě dobře. Věděla jsem, že to bude těžké, protože mám časově náročnou práci, dvě děti, rodinu a domácnost…asi jako každá žena mého věku (tady nekecá, nemá čas ani na mě). Proto jsem poprosila Mamel, aby mi s dosažením mého cíle pomohla. Vím, co ona sama dokázala se svým tělem a věřila jsem, že dokáže poradit i mně.

První úkol od ní byl, sepsat popravdě můj týdenní jídelníček. Když jsem začala poctivě zapisovat každé své jídlo, utvrdilo mě to v mém přesvědčení pokračovat. Absence zeleniny, každý den sladkosti a večer sklenka vína. To byly mé největší prohřešky. Sladké jsem vždy milovala a nedovedla jsem si představit, že bych si ho musela odepřít. Ale vůle se sebou něco udělat byla větší. Mamel mi sestavila jídelníček na první dva dny a vysvětlila mi základní pojmy. Co jíst, co nejíst, jak jídlo kombinovat, které potraviny kdy jíst. Bylo toho hodně a dozvěděla jsem se spoustu nového. Dokonce mi nabídla asistenci u prvního nákupu. Statečně jsem odmítla a vyrazila sama.

Můj první nákup potravin trval dlouho. Nedovedla jsem skloubit nákup pro sebe a pro rodinu. Musela jsem druhý den na nákup znovu, protože jsem polovinu věcí zapomněla nakoupit. Byla to výzva, zpočátku mi to přišlo složité. Každodenní vaření a připravování „krabiček“ na druhý den nebylo o nic jednodušší. Chystala jsem krabičky i do půlnoci. (tak tady velký respekt, to jsem myslela, že vzdá po týdnu) 
Dva týdny jsem dostávala přesné instrukce od mé poradkyně, co a jak vařit, co kde nakoupit. Poté mě naučila si jednoduše sestavit jídelníček sama, abych na ní nebyla závislá. Využívala jsem aplikaci v mobilu, kde mi Mamel nastavila můj denní příjem. To mi moc pomáhalo a stále pomáhá. Ano, všechno jídlo jsem si poctivě vážila (to odradí spousty lidí, ale bohužel pro začátek to vážit chce, aspoň abyste zjistili, jak ty porce vypadají).

S menšími problémy jsem postupně zvládla si jídelníček sama sestavit podle toho, na co jsem měla chuť, nebo jsem měla zrovna v lednici. Začínala jsem si víc a víc věřit, ale okolí mi moc nevěřilo. Manžel měl připomínky, že s tím zbytečně strávím moc času a v práci jsem se setkala s lehkými úšklebky. Prý to stejně nevydržím a za chvíli si s nimi zase objednám „čínu“. V tu chvíli jsem si řekla, že už není cesty zpět, že to dokážu a všem to ukážu!
(jojo, okolí nás umí podržet, jen co je pravda, jak se říká – v nouzi a ve změně životního stylu poznáš přítele)

Zpočátku byl úbytek váhy minimální…kilo, dvě, tři…to nikdo nevidí. První výsledky začaly být vidět po třech měsících (zase kecá :-D začali jsme 21.10. a už po 14 dnech měla všude cenťák úbytek, jenže neměla čas, tak se paninka dostavila na další měření až v půlce ledna, že jo :-D ) .
Začala jsem se dobře cítit a vše šlo najednou lehce. Vaření mi už netrvalo tak dlouho, při sportu jsem se lépe pohybovala a měla jsem větší výdrž. Lidé kolem mě mi začali říkat, že mi to sluší. Ne, ty jsi zhubla…nejdřív vám to začne „slušet“ A máte z toho radost. Manžel nakonec přiznal, že mě podcenil a pochvaluje si, jak nyní vypadám. Okolí si všimlo, že jsem zhubla, až při úbytku 10 kilo, ale to už je taková třešnička na dortu. Už dávno nějaká kila neřešíte, jste se sebou spokojená a je to na vás vidět, a to stojí za tu počáteční dřinu. Věřte mi. A i to moje oblíbené sladké si jednou za čas už bez výčitek dám. (no i to víno, jen se přiznej :-D )
Můj konečný úbytek na váze je 15 kilo. A moje cesta nekončí, chci si váhu udržet a také zapracovat na přibírání svalové hmoty. (jo tak na to si počkám :-D a těším se :-* )
Děkuji Mamel, že jsi mi ukázala cestu. (moc ráda :-*)
Eva
Proměna od října 2018 až do června 2019 - Formování postavy říjen 2018Proměna od října 2018 až do června 2019 - Formování postavy únor 2019Proměna od října 2018 až do června 2019 - Formování postavy červen 2019Proměna od října 2018 až do června 2019 - Formování postavy konečně může sázet fotky postavy i na instáč :-D

Zpět na hlavní výpis

Instagram
Youtube
Facebook
Tel : +420 774 957 858
IČO: 08032157
E-mail: emkostyl@email.cz
Já, můj příběh, moje vize
CENÍK
Doporučuji
Vaše úspěchy

Domů EM-KO
Facebook
Youtube
Instagram

Created by © 2019 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign