logotyp

Důvody nadměrného zadržování vody v těle

Důvody nadměrného zadržování vody v těle

Příliš mnoho solíte (doporučený celkový příjem soli na den je 6 gramů) - omezte sůl
Konzumace potravin a nápojů s vysokým obsahem cukrů. - omezte tyto potraviny
Nedostatek draslíku, protože právě ten je potřebný pro regulaci vyváženosti tekutin v organismu.
Zásadní chyba je nedostatečný příjem tekutin!!! - zvyšte příjem v podobě vody, minerálek, bylinkových čajů.
Velkou chybou by bylo omezení pitného režimu a užívání diuretik (léků na odvodnění těla). Obojí totiž způsobuje dehydrataci organismu a s ním spojené zdravotní potíže.
Důležitý je také dostatek vápníku, protože se zjistilo, že ženy s nízkým příjmem vápníku mají častější problémy s ukládáním vody v těle.
Mohou nám pomoct také potraviny, které působí jako skvělý prostředek proti zadržování vody v těle.
KOŘENOVÁ PETRŽEL
Obsahuje flavonoidy, které mají močopudné účinky. Dále v ní najdeme notnou dávku vitaminu C, betakaroten, železo, mangan, draslík, fosfor, hořčík a další minerály. Je také důležitá pro naši imunitu, povzbuzuje jaterní činnost a pozitivně působí na potíže s močovými cestami. Věděli jste, že k masu by se ideálně měla jíst právě petržel? Díky svým močopudným účinkům totiž pomáhá vyloučit nadměrnou kyselinu močovou vznikající při trávení masa.
RAJČATA
Nejenže jsou pro nás zdrojem antioxidantů, vlákniny, vody a dalších potřebných živin, ale dokážou pomáhat i při nadměrném zadržování vody v těle. Mají močopudný efekt a podle některých studií působí díky obsahu lykopenu blahodárně i na problémy s prostatou.
MELOUNY
Obsahují vitamin A, vitaminy řady B, vitamin C a další minerální prvky. Jsou silně močopudné. Obsažená vláknina působí i proti zácpě (no zkuste si po melounu dat pivo :-D )a díky vysokému obsahu vody pomáhají melouny zároveň stabilizovat poměr vody a soli v organismu, což je při nežádoucích otocích velmi žádané.
SALÁTOVÉ OKURKY
Obsahují více než 95 % vody. Jsou nízkokalorické a mají významný detoxikační účinek. Podporují činnost jater, žlučníku a střev. Z minerálů je zastoupen mimo jiné i draslík a vápník. Okurka je považována za nejúčinnější přírodní diuretikum.
CHŘEST
Aneb král zeleniny. Odvodňuje (bacha, při čůrání to voní ještě míň, než normálně :-D), čistí ledviny, a tím tělo zbavuje jedovatých látek. Obsahuje hodně vitaminu C a minerálních látek, vitamíny skupiny B, včetně kyseliny listové. 100 g chřestu navíc vašemu tělu dodá pouhých 20 kcal. Čerstvý je k dostání hlavně v květnu a v červnu.
RUKOLA
Pokud se jedná o vitamin C a betakaroten, rukola má těchto látek mnohem víc než jiná listová zelenina. Její konzumace navíc zvyšuje chuť k jídlu a pomáhá detoxikovat játra a pročišťovat krev. Kromě toho je známá i díky svým močopudným a mírně projímavým účinkům.

Zpět na hlavní výpis

Instagram
Youtube
Facebook
Tel : +420 774 957 858
IČO: 08032157
E-mail: emkostyl@email.cz
Já, můj příběh, moje vize
CENÍK
Doporučuji
Vaše úspěchy

Domů EM-KO
Facebook
Youtube
Instagram

Created by © 2019 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign