logotyp

Můj příběh

20.06. 2019
Můj příběh
Ano, to jsem já teď.


No, teď vlastně ne. Takhle vypadám jen pár dní v roce, když jsem na závodech, ale v současné době závoděním žiju. No žiju, spíš žiju přípravou na závody. To je náplň většiny dní v roce závodníka. Blbnu skoro celý rok, abych se mohla ukázat na pódiu na 5 minut a neudělat ostudu :-D Beru to jako takovou exhibici svého progresu, na kterém jsem ten rok pracovala :-D. Svým způsobem exhibicionista jsem.. Kdybych nebyla, nemohla bych dělat to, co dělám od roku 2011. Jsem oficiální instruktor Zumba Fitness. Všimli jste si? OFICIÁLNÍ :-D Myslím, že je to lidem stejně ukradený, obzvlášť na malém městě, ale pro klid v Zumba family raději cáluju každý měsíc za registrovanou značku. Zumba je skvělá v tom, že oslovila šíleně moc lidí na celém světě, i mě. Díky ní jsem v roce 2011 zvedla prdel z gauče, tedy spíš díky Evičce - článek o jejím příběhu najdete ZDE .

Evička je kamarádka, která mě na lekci zumby musela doslova přemluvit a takhle to dopadlo :-D. Začala jsem se zajímat o cvičení, udělala si do roka kurz fitness trenéra a posbírala spousty dalších cerifikátů – Zumba Step, Aqua Zumba, Zumba Kids, TRX, Flowin, Vývojová kineziologie, Břišní svalstvo ze všech stran, Kondiční trenér dětí a mládeže a mám v plánu další a další kurzy. Díky zumbě jsem poznala spousty super lidiček, instruktorek a klientek, se kterými se setkávám i v osobním životě, nebo spolu pořádáme a jezdíme na cvičební víkendy a různé akce. Díky jedné klientce a teď už i kamarádce, jsem se vlastně dostala k závodění.


V roce 2016 mě „ta“ kamarádka nej-ka Andrejka přemluvila, abych s ní začala jezdit ráno na kruhové tréninky k její trenérce Jindře Šípkové (na Mělníku jí zná snad každý :-D ). Jáááá a rááááno, jako cože???? A dokonce ráááno v 7 hodin. Se posrala ne? No dala jsem to a zjistila, že je to naprostá bomba. Nejenom, že ten den byl najednou delší, já udělala mrtě práce, ale cítila jsem se po tréninku skvěle. Začala jsem být na tom pocitu závislá. Jindra dříve závodila v Natural body fitness a byla velice úspěšná. Pořád jsem chodila okolo jejího plakátu ze závodů, který byl hned u dveří v její tělocvičně a já slintala a hrozně jsem si přála mít taky takovou fotku, ne postavu, ale fotku s tou postavou :-D, ale věděla jsem, že dokud budu žít tím životem, co jsem žila, tak tohohle nikdy nedosáhnu. Každý víkend se někam šlo sednout, samej sektíček, vínečko, panáčky, dobrý papání a cigarety. Někdo by řekl, že jsem si prostě užívala.

Ano, v té době jsem si to myslela taky. Během roku co jsme k Jindře chodily, jsme pití alkoholu dost omezily, ale pořád to nestačilo. Na konci roku 2016 jsem byla nemocná, šílená viróza asi 4 dny. Když říkám šílená, tak jako jo. Až tak, že jsem se rozhodla nekouřit. Opravdu! Od 3.12.2016 nekouřím a vůbec mi to nechybí. Ani chutě nemám a je to děsně osvobozující. Po pár sedáncích u alkoholu bez cigarety, jsem zjistila, že mi ten alkohol vlastně ani nechutná. Přestala jsem pít. Ne kecám :-D mám ráda sekt pořád, ale už si vybírám situace, kdy si ho dám. No tak dál, jsem zase odběhla od tématu :-D

Postupně jsem během toho roku začala sledovat fitness kočky na IG a zajímat se o závodění, no spíš jsem to obdivovala. Neměla jsem ani nejmenší ambice, páč jsem věděla, že by to doma neprošlo, tak jsem se ani neodvážila pomyslet :-D Tenkrát jsem sledovala i veganku Katku Blaščíkovou, která závodila na Mistrovství ČR v kategorii Bikiny Fitness. U ní na IG jsem se dověděla, kdy závodí a ať prý se její fanoušci staví na závodech jí pozdravit. Jakože i já? Obyčejný smrtelník, se můžu jít podívat na ty nádherný lidi? No strašně mě to lákalo. Tak jsem přemluvila mojí nejku Andrejku, aby jela se mnou :-) Tak jsme jely. Samozřejmě, že jsme přijely pozdě. Semifinále jsme propásly, takže jsme ani Kačku neviděly, páč se tyhle závody zrovna nedostala do finále. Ale i tak to byl zážitek. Byly jsme s nejkou v nebi. Krásní, opálení, vymakaní lidé, třpytivé bikiny, šperky, nádherné líčení a upravené vlasy, vysoké podpatky a ta exhibice na pódiu :-D OMG!!! Jako správné fanynky jsme poslaly všem přátelům na FB pozdrav ze závodů, jakože jsme tam, heč, a kde jste vy :-D

Tak, a teď zase ta Zumba - No a na to konto se mi ozvala kamarádka instruktorka ze zumby Romča Novotná (zdravím) :-D že je tam její trenér jako rozhodčí a že kdybych chtěla, tak mi dá kontakt a mohla bych zkusit taky závodit, že na to mám. WTF??? Vůbec jsem to od Romči nečekala a musím přiznat, že mi teda vlila odvahu do žil, a začalo mi to šrotovat. Nejka, ta hned prohlásila, ať nejsem blbá, že by to bylo super a ať do toho jdu, že mi pak na závodech bude dělat podrž-tašku. No blázen :-D Každopádně jsem nad tím uvažovala. Teď, když už jsem nekouřila, nepařila a omezila alkohol, by to vlastně šlo :-D Celý týden jsem vymýšlela, jak to doma říct :-D Takhle jsem se cítila naposledy snad na základce, když jsem našim měla říct, že mám poznámku, teda už třetí za týden, za vyrušování při hodině a že napomínání nepomáhá :-D No tak jsem po týdnu šla z pravdou ven a ono to prošlo.

Okamžitě, jsem si vyžádala kontakt na trenéra (Vítek Sahula), hned jsme si domluvili trénink a už to jelo. Když něco chcete, tak do toho běžte. Kór jestli je vám tolik kolik mě. Na co čekat? Děti jsou poměrně soběstačné, rodiče zdraví, je čas se věnovat i svým zájmům, koníčkům, sobě!!!
Lidi co mě znají, vědí, že pracuji z domova a nechodím nikam na osmičku do práce, takže mám na to čas. Ale znám spousty lidí, kteří pracují, směnují, starají se o domácnost, rodinu a ještě si na to fitko a vaření pro sebe do krabičky čas najdou. Nehledají výmluvy, proč to nejde, ale způsob, jak udělat, aby to šlo. Jde jen o priority.


Takže v květnu 2017 jsem začala. První schůzka s trenérem – hm, máš hubený ruce, celulitidu na prdeli, žádná stehna, jen špek na vnější straně stehen, široký pas ……… Hubu jsem měla dokořán. Co si to jako dovolujeeee, já že nemám stehna? No neměla jsem, no :-D Na první závody jsem šla v listopadu. Kondiční závody pro úplné amatéry, začátečníky. Tenkrát jsem byla šťastná, že jsem to tam dotáhla. Když vidím s jakou formou jsem tam šla, tak bych si dala facku :-D ale tak každý nějak začínal. Někdo tam šel jako vyschlá michelinka, já s celulitidou na prdeli, no :-D. Hrdě jsem získala 14. místo asi z 18-ti. Tak když uvážím, že jsem tam některým kočkám mohla dělat mámu, tak to zase nebylo tak strašný :-D V roce 2018 na jaře další závody, to už byla forma lepší. Na Mistrovství Čech 11. místo v ženách do 168cm a na MČR 3. místo v mé kategorii Bikiny Masters. Konečně medaile :-D Ale úplně nejvíc bylo uvědomění si, že rok před tím, jsem tam na tom stejném místě seděla v hledišti a strašně si přála na tom pódiu stát.

No jo furt, už budu končit :-D Tak jak všude čtu, že když něco chceš, tak to dokážeš, je pravda. Vždycky jsem nad tím mávla rukou a říkala, no jóóó , tobě se to říká, tys začala dřív, ty děláš tohle, ty máš tamto, asi jako většina lidí jsem srovnávala svoje podmínky s podmínkami ostatních. Tak jako mě říkají, no jóóóó, ty na to máš čas. Mám, ale zase já bych mohla říkat, no jóóó, ona jen studuje, nemá rodinu, nemá děti, stará se jen o sebe, nemusí vařit jiným, je mladá, vyrůstá v tom prostředí už dlouho, má super genetiku. No takže já mám jen ten čas. I s málem se dá jít za svým snem, když CHCEŠ!!!

Zpět na hlavní výpis

Instagram
Youtube
Facebook
Tel : +420 774 957 858
IČO: 08032157
E-mail: emkostyl@email.cz
Já, můj příběh, moje vize
CENÍK
Doporučuji
Vaše úspěchy

Domů EM-KO
Facebook
Youtube
Instagram

Created by © 2019 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign